Amikor a nyár elején összeállítottam magamnak egy listát hazai gyermek- és ifjúsági regényekből, törekedtem arra, hogy legyen köztük olyan is, aminek van folytatása. Így került a látóterembe a Kiki nyomoz két kötete. A négy madár titkáról, Berg Judit és Kertész Erzsi első közös munkájáról még augusztus közepén írtam, itt olvasható az ajánló.
A második kötet, Az óra rejtélye számomra még az előzőnél is izgalmasabb volt, pedig Kiki és Gerda első nagy kalandja igazán sodró lendületűre, már-már letehetetlenre sikeredett. Pedig a szerzőpáros eredetileg nem is egy ilyen jellegű regény megírására kapott felkérést - olvastam nemrég egy cikkben, amikor egy kicsit próbáltam képbe kerülni a két könyv kapcsán. A Pagony honlapján egyébként több cikk, interjú is foglalkozik a szerzők e két munkájával, érdemes mindegyiket elolvasni. Az óra rejtélye kapcsán nem csak az alaptörténet érdekes, hanem az is, ahogyan a hőseink segítségére siető Aida - aki persze mit sem sejtve érkezik családjával egy kirándulás során a városba - felbukkan, és ahogy belekeveredik a szövevényes történetbe. Hogy miként került a kötetbe a kislány alakja, és ki ihlette, arról szintén olvashattok a kiadó weboldalán. Nem mindennapi történet, az biztos. No de ezért szeretjük annyira a Pagonyt.
Szóval, a történet középpontjában egy különleges időmérő szerkezet áll, amit egy testvérpár aljas tervéhez akar felhasználni. Csakhogy homokszem kerül a gépezetbe, ezért mindenáron fel akarják kutatni az óra őrzőjét. Na jó, eddig rendben van, de hogyan kerül a képbe Kiki és Gerda? A fiú egy rejtélyes levelet kap, benne egy furcsa névvel - Albinus. Az ő műhelyébe kell elmennie, hogy megelőzze a legnagyobb bajt. A gyerekek nyomozni kezdenek, és már úgy tűnik, jó úton haladnak, amikor feltűnik a már említett testvérpár, Suzan és Tommy. Gerda fogságba esik, ezért Kikinek egyedül kell folytatnia a nyomozást. Innentől kezdve a cselekmény két szálon fut, míg ezek a szálak egyszer csak találkoznak.
A végkifejletben fontos szerepe van Aida mellett a gyerekek földrajztanárának, Somogyi tanár úrnak, aki talán saját magának is meglepetést okozva ugrik neki az elé tornyosuló akadályoknak. S hogy ki a rejtélyes levélíró? Kit takar az Albinus név, és mi köze van az időmérő szerkezethez? Miben áll az óra rejtélye? Mindezekre a kérdésekre - és másokra is - választ kapunk a 220 oldalas regény végére. Ha az előző kötet tetszett, ezt sem érdemes kihagyni. Az élményt ezúttal is fokozzák Bernát Barbara remek fedélgrafikája és illusztrációi. Ha még nem olvastad, érdemes A négy madár titkával kezdeni az ismerkedést.
Két ilyen izgalmas kaland után remélem, olvashatunk még közös történeteket Berg Judittól és Kertész Erzsitől. Addig is belevetem magam az egyéni szerzeményeikbe. Tartsatok velem, fedezzük fel ezeket is közösen!
Berg Judit - Kertész Erzsi: Az óra rejtélye.(Kiki nyomoz 2.) Pagony, Budapest, 2018.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése